(ANTOD) Yönetim Kurulu Üyeleri ile Wyndham Ankara Oteli ev sahipliğinde “Turizm Sektörü için Davranış Kuralları” (The Code) üzerine görüşme yürütüldü..

Toplantıda turizmde çocukların tüm şiddet türlerinden korunmasını amaçlayan davranış kuralları (The Code) üzerine konuşuldu..

Ankara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ANTOD) Yönetim Kurulu Üyeleri ile 17 Ocak 2019’da turizm
sektöründe çocuğa karşı şiddet ve sömürünün engellenmesini amaçlayan “Turizm Sektörü için Davranış Kuralları”/ The Code üzerine görüşme yürütüldü. Toplantıya Wydnham Ankara Oteli ev sahipliği yaptı. Toplantıya Wyndham Oteli Genel Müdürü Sayın Barış Tekin, Radisson Blu Ankara Genel Müdürü Sayın Atilla Aytun, Kahya Otel Ankara Genel Müdürü Sayın Esra Çeviker, Houston Oteli Genel Müdürü Sayın Önder Bilen, İlci Residence Hotel Genel Müdürü Sayın Çelebi Aslan ile Uluslararası Çocuk Merkezi Çocuk Dostu Turizm Projesi temsilcileri katıldı.

Çocuk Dostu Turizm projesinde yapılan aktivitelerin özetinden sonra, toplantıda Turizm Sektörü için Davranış
Kuralları (The Code) turizm sektörünün yüksek düzey temsilcilerine tanıtıldı. Mülteci ve yabancı çocuklar başta olmak üzere tüm çocukların turizm sektöründe şiddet ve sömürüden korunması gerektiği ve bu konuda turizm sektörünün sorumluluğu olduğu vurgulandı. ANTOD yönetim kurulu üyeleri çocukların şiddet ve sömürüden korunmaları için gerekli tüm sorumluluğu almaya hazır olduklarını belirttiler.

The Code hakkında bilgi için: http://www.thecode.org/  

Geri