Ankara Atlı Otel’de, ANTOD üyelerine “Turizm Sektörü için Davranış Kuralları Sözleşmesi” (THE CODE) tanıtıldı

Uluslararası Çocuk Merkezi, 27 Mart 2019 tarihinde, Ankara Atlı Otel’de, Ankara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ANTOD) üyelerinin aylık yemeğine katılarak çocuğa karşı şiddet ve sömürünün engellenmesini amaçlayan “Turizm Sektörü için Davranış Kuralları Sözleşmesi”ni (The Code) anlattı.

Uluslararası Çocuk Merkezi, 27 Mart 2019 tarihinde, Ankara Atlı Otel’de, Ankara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ANTOD) üyelerinin aylık yemeğine katılarak çocuğa karşı şiddet ve sömürünün engellenmesini amaçlayan “Turizm Sektörü için Davranış Kuralları Sözleşmesi”ni (The Code) anlattı. Çocuk Dostu Turizm projesinde yapılan aktivitelerin kısa özetinden sonra, toplantıda Davranış Kuralları Sözleşmesi genel ikeleri ve özel sektöre getireceği avantajlar ile Türkiye’de ve dünyada faaliyet gösteren The Code imzacıları turizm sektörünün yüksek düzey temsilcilerine tanıtıldı.

Çocuk Dostu Turizm projesi süpervizörü Çağıl Metin Balcı, sivil toplum kuruluşlarının görevinin duyarlılık noktalarına özel sektörün dikkatini çekmek olduğunu, ICC’nin bu proje ile bu adımı attığını ve özel sektörde çocuk haklarının korunması ile ilgili olarak tohum atıldığını belirtti.

Türkiye’de şu ana kadar The Code imzacısı şirketler: Ankara’da Bilkent Oteli ile Ankara Atlı Otel, İstanbul’da
Kahin Tourism&Events, Antalya’da İnnvista Hotels Belek, Bodrum’da WoW Bodrum Resort Hotels.

The Code hakkında bilgi için: http://www.thecode.org/  

Geri