IC Hotels Grubu Çalışanları için Çocuk Dostu Turizm Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı !

IC Hotels grubundan toplam 78 çalışanın katılımıyla 26 Ekim 2018’de Antalya’da IC Santai Family Resort Oteli’nde Çocuk Dostu Turizm Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

IC Hotels grubundan toplam 78 çalışanın katılımıyla 26 Ekim 2018’de Antalya’da IC Santai Family Resort Oteli’nde Çocuk Dostu Turizm Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan departmanlar arasında: Genel Müdürlük, Teknik Servis, Satış, Misafir İlişkileri, İnsan Kaynakları, Kat Hizmetleri, Muhasebe, Eğlence ve Aktiviteler, Ön Büro, Mutfak, Güvenlik, Kalite gibi bölümler vardı.

Toplantıda ilk olarak Işıl Erdemli kısaca Uluslararası Çocuk Merkezi’nden ve toplantının/projenin amaçlarından bahsetti.

Ardından Prof. Dr. Betül Ulukol çocuk hakları sözleşmesine ilişkin bilgiler aktardı. İkinci ve üçüncü modül kapsamında Sayın Ulukol öncelikle şiddet ve türleri ile şiddetin çocuk üzerindeki nörobiyolojik etkilerini anlattı. Seyahat ve turizmde çocuğa karşı şiddetin nasıl ortaya çıkabileceğine, şüpheli ve acil durumlarda neler
yapılması gerektiği ve nasıl müdahale edilmesi gerektiğine ilişkin bilgiler verdi. Ulukol istismarcı türleri ile hangi çocukların risk altında olduğuna dair açıklamalarda bulundu.

Ebru Ergin Çocuklarla İletişim adlı modül kapsamında şiddete uğramış çocuğa doğru ve yanlış yaklaşımlarla ilgili beyin egzersizleri yaptırdı.

Katılımcılar toplantının çok faydalı olduğunu ve yaygınlaşması gerektiğini ifade ettiler.

Toplantı sertifika töreni ile son buldu.

Geri